NOWOŚCI  ::  WYDAWNICTWA  ::  INSTRUMENTY  :: HARD ART :: MUZYKA  ::  KATALOG  ::  LINKI  ::  KONTAKT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         
         
         
       
    bop 7.5    
    ELECTRIC URANUS / X-NAVI:ET    
  "Voices of the Cosmos"   digipack CD 2011  
  / Oryginal Sound from Cosmos / Dark Ambient /  
    Projekt "VOICES OF THE COSMOS" stanowi edukacyjno-artystyczną inicjatywę stworzoną przez dwóch muzyków z Województwa Kujawsko-Pomorskiego: Rafała Iwańskiego (X-NAVI:ET) i Wojciecha Ziębę (ELECTRIC URANUS). Obaj muzycy mają duże doświadczenie w dziedzinie muzyki eksperymentalnej i
elektroakustycznej. W nagraniach zamieszczonych na płycie cd wykorzystano oryginalne sygnały i dźwięki pochodzenia pozaziemskiego pozyskane za pośrednictwem urządzeń radioteleskopowych (pulsary), nagrania archiwalne pochodzące z kilku misji kosmicznych i dźwięki przestrzeni kosmicznej.  
   
    Każdy z muzyków przygotował indywidualnie 3 utwory, które składają się na 40 minutowy album. Ścieżki instrumentalne zagrane i dograne pod rytmy i tony "dźwięków z kosmosu" są bogate sonorystycznie i stworzone całkowicie rękami ludzkimi przy użyciu instrumentów elektronicznych i akustycznych z wykorzystaniem interesującego instrumentarium. Wszystko to sprawia, że projekt ten jest wyjątkowy. Jest to jedyna taka inicjatywa muzyczna w Polsce, w której wykorzystuje się oryginalne zapisy przestrzeni kosmicznej. Projekt uzyskał uznanie w środowisku naukowym i cieszy się dużym zainteresowaniem oraz poparciem. Zawartość płyty "VOICES OF THE COSMOS" to elektro-akustyczne dźwięki w klimatach dark ambientowych (chociaż nie powinno się określać tej płyty mianem gatunku), to muzyka którą w 100% oddaje sam tytuł: GŁOSY KOSMOSU. Patrzymy w niebo, oglądamy gwiazdy, znamy wiele fotografii przedstawiających różne ciała niebieskie, galaktyki czy zjawiska występujące w przestrzeni. To wszystko nas fascynuje, jest piękne, kolorowe i efektowne. Ale to wcale nie są przyjazne dla nas środowiska, to bardzo przerażające miejsca, lodowate lub przeraźliwie gorące. Ta płyta taka właśnie jest. Można przy niej odlecieć w przysłowiowy kosmos, ale również potrafi przerażać tymi wszystkimi dźwiękami.    
    Na krążku dodatkowo znajdują się dwa kawałki w wersji video. Specjalnie na to wydawnictwo i do wybranych utworów stworzone zostały dwa obrazy video-art., za które odpowiedzialny jest Chris Konky. Płyta "VOICES OF THE COSMOS" jest wydana wspólnie przez Beast Of Prey i Eter Records w pięknym trzypanelowym digipacku.    
   

   
         
    << WSTECZ <<    
         

 

 

 

 

 

 

 

NOWOŚCI  ::  WYDAWNICTWA  ::  INSTRUMENTY  :: HARD ART :: MUZYKA  ::  KATALOG  ::  LINKI  ::  KONTAKT
 
© copyright 2005  Wszelkie prawa zastrzeżone. BEAST OF PREY 2014