NOWOŚCI  ::  WYDAWNICTWA  ::  INSTRUMENTY  :: HARD ART :: MUZYKA  ::  KATALOG  ::  LINKI  ::  KONTAKT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         
         
         
       
    bop 7.8    
    ELECTRIC URANUS / X-NAVI:ET    
  "Voices of the Cosmos II"   digipack CD 2013  
  / Oryginal Sound from Cosmos / Dark Ambient /  
    Projekt "VOICES OF THE COSMOS" stanowi edukacyjno-artystyczną inicjatywę stworzoną przez dwóch muzyków z Województwa Kujawsko-Pomorskiego: Rafała Iwańskiego (X-NAVI:ET) i Wojciecha Ziębę (ELECTRIC URANUS). Obaj muzycy mają duże doświadczenie w dziedzinie muzyki eksperymentalnej i
elektroakustycznej. W nagraniach zamieszczonych na płycie cd wykorzystano oryginalne sygnały i dźwięki pochodzenia pozaziemskiego pozyskane za pośrednictwem urządzeń radioteleskopowych.
   
    Album "Voices of the Cosmos II" jest kontynuacją poprzedniej płyty. W tym przypadku inspiracją przy komponowaniu stały się głównie sygnały radiowe związane z aktywnością Słońca. Płyta powstawała podczas słonecznego maksimum w 2013 roku (cykl aktywności numer 24). W kompozycjach słychać całą gamę sygnałów towarzyszących zorzy polarnej, powstających podczas bombardowania ziemskiej magnetosfery naładowanymi elektrycznie cząsteczkami wiatru słonecznego. Słuchając tych utworów, uświadamiamy sobie w pełni ciągłą interakcję pomiędzy Słońcem a Ziemią.    
    Płyta "Voices of the Cosmos II" jest wydana wspólnie przez Beast Of Prey i Eter Records w pięknym trzypanelowym digipacku. Projekt współfinansowany ze środków Stypendium Miasta Grudziądza w dziedzinie Kultury i Sztuki.    
   

   
         
    << WSTECZ <<    
         

 

 

 

 

 

 

 

NOWOŚCI  ::  WYDAWNICTWA  ::  INSTRUMENTY  :: HARD ART :: MUZYKA  ::  KATALOG  ::  LINKI  ::  KONTAKT
 
© copyright 2005  Wszelkie prawa zastrzeżone. BEAST OF PREY 2014