NOWOŚCI  ::  WYDAWNICTWA  ::  INSTRUMENTY  :: HARD ART :: MUZYKA  ::  KATALOG  ::  LINKI  ::  KONTAKT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         
         
         
       
    bop 8.1    
    ELECTRIC URANUS / X-NAVI:ET    
  "Voices of the Cosmos III"   digipack CD 2019  
  / Oryginal Sound from Cosmos / Dark Ambient /  
    Projekt "VOICES OF THE COSMOS" stanowi edukacyjno-artystyczną inicjatywę stworzoną przez dwóch muzyków z Województwa Kujawsko-Pomorskiego: Rafała Iwańskiego (X-NAVI:ET) i Wojciecha Ziębę (ELECTRIC URANUS). Obaj muzycy mają duże doświadczenie w dziedzinie muzyki eksperymentalnej i
elektroakustycznej.
   
    W ramach VOICES OF THE COSMOS wykorzystano oryginalne sygnały i dźwięki pochodzenia pozaziemskiego (pulsary, magnetosfery planet, Słońce, zorza polarna) pozyskane za pośrednictwem radioteleskopów i innych urządzeń radiowych, nagrania archiwalne z misji kosmicznych i sygnały z przestrzeni kosmicznej. Ścieżki instrumentalne wkomponowane w rytmy i tony "dźwięków kosmosu" są stworzone przy użyciu instrumentów elektronicznych, zarówno cyfrowych jak i analogowych oraz rozmaitych obiektów akustycznych. Jest to unikatowy w Polsce projekt muzycznoastronomiczny, w którym wykorzystuje się oryginalne zapisy przestrzeni kosmicznej.    
    Albumy "Voices of the Cosmos"  i "Voices of the Cosmos II" zostały entuzjastycznie odebrane przez słuchaczy i zebrały bardzo dobre recenzje w prasie ogólnopolskiej i zagranicznej. Inicjatywa uzyskała także uznanie i poparcie w środowisku naukowym (Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Polskie Towarzystwo Astronomiczne). Projekt VOICES OF THE COSMOS prezentowany był w postaci koncertów audiowizualnych, także w wersji rozbudowanej o wykłady z zakresu astronomii i obserwacje nieba (m.in. Toruński Festiwal Nauki i Sztuki, Centrum Astronomii UMK, Piwnice; Centrum Hewelianum, Gdańsk; Ambient Festival, Gorlice; Skyway Festival, CSW, Toruń; Galeria Miejska BWA, Bydgoszcz, Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne, Grudziądz, Planetarium Astronomiczne Instytutu Fizyki i Matematyki, Częstochowa).    
    Płyta "Voices of the Cosmos III" jest wydana wspólnie przez Beast Of Prey i Eter Records w pięknym trzypanelowym digipacku. Projekt współfinansowany ze środków Stypendium Miasta Grudziądza w dziedzinie Kultury i Sztuki.    
   

   
         
    << WSTECZ <<    
         

 

 

 

 

 

 

 

NOWOŚCI  ::  WYDAWNICTWA  ::  INSTRUMENTY  :: HARD ART :: MUZYKA  ::  KATALOG  ::  LINKI  ::  KONTAKT
 
© copyright 2005  Wszelkie prawa zastrzeżone. BEAST OF PREY 2019