Historia

BEAST OF PREY

powstało jako wydawnictwo muzyczne w 1999 roku i funkcjonowało aktywnie przez ponad 20 lat publikując blisko 100 różnych płyt. Promowało muzykę elektroakustyczną tj. dark ambient, industrial, noise, experimantal, neofolk wraz z wszelkimi hybrydami tych gatunków muzycznych. Unikatowe i nietypowe formaty wydawnicze były cechą rozpoznawalną na scenie i cieszyły się dużym zainteresowaniem. Label zakończył swoją działalność wydawniczą w 2020 roku.

Wybrane wydawnictwa Beast Of Prey dostępne są w zaprzyjaźnionym z nami Zoharum Records:
www.alhembria.pl
Katalog wydawniczy dostępny na Discogs: https://www.discogs.com/label/23759-Beast-Of-Prey

HARD ART

Widząc ignorancję ze strony mainstreamowych wydawców prasowych, lekceważących zjawisko naszej muzyki i sceny w swoich mediach, wyszliśmy na przeciw oczekiwaniom fanów muzyki industrialnej, dark ambient, noise, neofolk, avant-garde i stworzyliśmy magazyn skierowany specjalnie do nich. HARD ART to polskojęzyczne pismo muzyczne promujące muzykę i sztukę około industrialną. Pismo ukazywało się od 2011 roku do 2017 i było wspólną inicjatywą wydawnictw Beast Of Prey oraz Zoharum Records. Przez 6 lat ukazało się 14 numerów pisma.

INDUSTRIAL SOUND

Od 2005 roku zajmujemy się budową nietypowych instrumentów muzycznych. Zainteresowania muzyką elektroakustyczną i fenomenów brzmieniowych przekuliśmy w warsztat budowy instrumentów. Naszym flagowym i stale dostępnym instrumentem jest spring tube – czyli instrument burzowy. W naszej pracowni powstały także różnego rodzaju instrumenty z blach, prętów i tworzyw sztucznych, a także z recyclingu. Budujemy instrumenty drobne, ale również większych gabarytów z użyciem arkuszy blachy. Poszukujemy nowych rozwiązań, nowych barw, a nasze produkcje wyróżniają się niepowtarzalnym brzmieniem i świetną jakością.